Maciej Konieczny- organ prowadzący, nauczyciel wych. fizycznego, trener lekkiej atletyki

miskaJak donoszą stare karty kroniki, dnia 10 maja 1970 roku w Jarocinie urodził się Maciej Konieczny. Pierwsze kroki stawiał w jarocińskim przedszkolu… Uczuciowy był z niego mężczyzna, więc za każdym razem, kiedy mama znikała za zakrętem, zalewał się łzami… Nie pomagało kakao, huśtawki, przytulania i pocałunki opiekunek. Pewnego słonecznego poranka pociągnął noskiem i pomyślał: „Wybuduję przedszkole, w którym dzieci nie będą płakać”. I od tego dnia płacz Macieja przestał brzmieć w murach przedszkola.

Wsiadł więc Maciej w pociąg do Środy Wlkp. i po drodze ukończył AWF w Poznaniu (1995 rok). Kolejnym przystankiem były studia podyplomowe ukończone w 1999 roku, a tuż za nimi Studia Podyplomowe z Zarządzania w Oświacie (2004).

Podczas tej podróży został Maciej Konieczny nauczycielem wychowania fizycznego (od 1991 roku) i trenerem lekkiej atletyki oraz mężem polonistki, a następnie ojcem dwójki świetnych dzieciaków: Marka i Małgosi.

Od 2002 roku, jak donosi prasa, został mianowany na dyrektora Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Kiedy objął stanowisko szkoła liczyła 42 uczniów, a dziś ma ich 102. I znacznie została rozbudowana.

W maju 2004 został prezesem Spółki Jarocin-Sport w Jarocinie i pracował na tym stanowisku do maja 2009 roku.

Dziś Zespół Szkól Społecznych w Jarocinie, którego dyrektorem jest Maciej Konieczny, dojechał do najlepszego od lat wyniku egzaminacyjnego w powiecie i uplasował się w pierwszej 5 w Wielkopolsce.

Gwizdek konduktora zadźwięczał w uszach Macieja i melodyjnie zabrzmiały słowa: uwaga, uwaga, tu ulica Akacjowa!…

I to tu właśnie powstało 1 września 2010 roku piękne, kolorowe przedszkole, w którym dzieci zaczarują swój świat. Magia dziecięcego świata przeniknie przez mury i zabrzmi tu radosny śmiech malutkich serduszek…

W roku 2014  ulica Akacjowa wzbogaciła się o nowo otwartą Szkołę Podstawową Zaradni-Odważni-Oryginalni.