Renata Owczarzak- wychowawca klasy I

W środku pięknego ciepłego lata roku 1987 urodziła się mała ciemnowłosa Renatka. Na jej przybycie już od czterech lat niecierpliwie czekał jej braciszek i tak brat z siostrą co dzień wymyślali nowe zabawy, nie zawsze grzeczne i ciche. Renia po kolei odkrywała coraz to nowe pasje: była jazda konna, gra na gitarze, śpiew, a kiedy już bardziej podrosła, odkryła talent kulinarny. Pyszne ciasta i torty niekiedy w rozmaitych kształtach podziwiała cała rodzina.

W liceum Renia zainteresowała się teatrem, kabaretem i piosenką aktorską, tak od strony widza, nie przegapiła ani jednego spektaklu  czy koncertu realizowanego w naszym mieście.
Po zdanej maturze nadszedł czas wyboru studiów- ale nad czym się tu było zastanawiać, kiedy już w dzieciństwie jedną z ulubionych zabaw Reni było konstruowanie kartkówek, wypełnianie dziennika i pisanie na tablicy. Wybór był oczywisty.

W trakcie studiów pierwszego stopnia (Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna), Renia wzięła udział w Międzynarodowym Programie Edukacyjnym Odyssey of the Mind, początkowo jako sędzia konkursowy, a szybko potem zdobyła Certyfikat Trenera Odysei Umysłu, który uprawnia ją do prowadzenia zajęć rozwijających kreatywność dzieci. Jako trener Odysei miała okazję przygotować do konkursu drużyny dzieci w wieku przedszkolnym jak również gimnazjalnym.

Wybór studiów magisterskich nie był już tak łatwy jak ten po maturze. Nie wiedziała, na który spośród kilku wymarzonych kierunków powinna się zdecydować, aż w końcu trafnie wybrała arteterapię na UAM, gdzie poznała tysiąc różnych zadań, które najlepiej mogą rozwijać przedszkolne szkraby