Szach i mat

Sobotnie poczynania naszych młodych szachistów przeszły najśmielsze oczekiwania chyba nas wszystkich!!

Najpierw Adaś, po wygranych 5 rundach (przegrał tylko jedną!!) uplasował się na 4 miejscu w V Mistrzostwach Poznania Przedszkolaków! Był to niezwykle zacięty bój, w którym startowało 50 uczestników (wyniki tutaj: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_982/results.html?l=pl&tb=10_). Na uwagę i wielkie brawa zarazem zasługuje fakt, że Adaś wygrał 5 z sześciu rund, przegrywając jedynie jedną partię i to z chłopcem, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Można powiedzieć, że Adaś wręcz otarł się o podium, ale myślę, że z całą pewnością można stwierdzić, że zasłużył na medal!

Z kolei Sonia i Jaś brali udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Ślesinie, gdzie po 7 długich (30 minut na zawodnika, czyli godzina na partię) rundach wywalczyli awans do Mistrzostw Wielkopolski!! W swoich grupach zdobyli -  Sonia VI miejsce, Jaś IV miejsce. Dodatkowo dzięki ilości zdobytych punktów zdobyli IV kategorię szachową (wg normy na kategorię PZSzach)! Pozwoli im to startować w kolejnych turniejach z wyższego pułapu.

Kolejne zmagania w ramach Mistrzostw już w czerwcu.

W załączeniu Adaś tuż za podium oraz ekipa ze Ślesina w wersji „z dyplomami” oraz w wersji „pokażcie jak się cieszycie”2015-05-23 17.12.27 2015-05-23 18.51.11 adas 23.05 mistrzostwa poznania przedszkolakow1