II miejsce Antosi

W minioną środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się 34 konkurs recytatorski pt. „Pory roku w poezji polskiej”. Nasza szkoła wyłoniła w drodze konkursowej dwóch reprezentantów, którzy stanęli przed jury 5 listopada i powiedzieli swoje wiersze, byli to: Antonina Pajchrowska i Jan Skrzypiński.

 

Do konkursu w bibliotece zgłosiło się blisko 30 uczestników z klas pierwszych powiatu średzkiego.

 

Konkurs odbywał się w wypożyczalni dla dorosłych. Na samym początku nasi dzielni recytatorzy wylosowali swoje numery startowe i wysłuchując recytacji swoich koleżanek i kolegów czekali na swoją kolej. Pierwsza wystąpiła przed jury Antosia, która powiedziała wiersz Danuty Wawiłow pt.:”Człowiek ze złotym parasolem”, następny w kolejności zaprezentował się Jasiu w bardzo trudnym  wierszu Juliana Tuwima pt.:”Dwa wiatry”.

 

Kiedy zakończyły się prezentacje przyszedł czas na zwiedzenie biblioteki, które przerwało nam ogłoszenie wyników. Antonina Pajchrowska zdobyła II miejsce. Jasiowi nie udało zdobyć się miejsca jednak otrzymał nagrodę za udział w konkursie. Gratulujemy naszym recytatorom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA