Na podbój roślin.

W ramach kolejnej akcji Rodzice – Dzieciom uczniowie z pierwszej i drugiej klasy odwiedzili COBORU, czyli Centralny Ośrodek Badania Roślin Uprawnych. Dzieci w oddziale w Słupi Wielkiej zwiedziły szklarnie i foliowe tunele. Zobaczyły również etapy wzrostu roślin i miały okazję porównywać różne odmiany pomidorów. Niewątpliwą atrakcją było również zobaczenie różnych maszyn rolniczych. Dzieci również liczyły żaby w stawie i smakowały pysznych pomidorków.
Później udaliśmy się do oddziału w Śremie, by zobaczyć różne odmiany krzewów i drzew. Tam czekała nas też smakowita niespodziankę: przepyszne kiełbaski pieczone w ognisku. Po ognisku pojechaliśmy odwiedzić śremskie mini zoo. Była też świetna zabawa na placu zabaw. Na koniec zatrzymaliśmy się na lody w zaniemyskiej kawiarni.

Dziękujemy Pani Karolinie Lenartowicz, Pani Małgorzacie Piotrowskiej oraz COBORU za zaproszenie i bardzo ciekawą wyprawę 🙂

==

Tego wpisu nie komentujemy.